24 czerwca 2014

Wydawnictwo Książkożercy

W trosce o Twój wzrok e-booki Wydawnictwa Książkożerca układane są specjalnie do odczytu na monitorze komputera oraz ekranach urządzeń mobilnych.
Dzięki przemyślanemu i zoptymalizowanemu rozkładowi tekstu Twoje oczy nie męczą się tak szybko, jak w przypadku zwykłych dokumentów tekstowych.

Taka krótka notatka i już uwielbiam to wydawnictwo – bo dba o czytelnika i go zwyczajnie szanuje!

Co do samego wydawnictwa: wierzę, że to Wy upolujecie „polską Rowling”!! Cieszę się, że sięgacie po debiutantów, którzy dzięki Wam mogą wdrożyć się w sztukę pisania i zobaczyć, jak przebiega współpraca z wydawnictwem. Te pierwsze kroki mogą okazać się najważniejsze w całej karierze, mogą stać się kluczem do sukcesu. A także pomóc podjąć decyzję o rezygnacji z podążania tą ścieżką. Dzięki Wam przyszli pisarze mogą zaistnieć i zmierzyć siły na zamiary (w kontakcie z czytelnikiem) zamiast odbijać się od niewidzialnych sufitów i zdań typu: Nieznanych nazwisk nie publikujemy.

Tak to jest, że żyjemy w czasach, gdy oczekuje się od razu gotowych produktów, przede wszystkim byśmy to my nimi byli. Nie tylko w kontekście książek żądamy ideałów: od zaraz, na już i to bestseller na dwóch nogach co najmniej. Chcemy by osoby, które zatrudniamy, z którymi współpracujemy od razu wiedziały i umiały wszystko. Tak się nie da. Zapominamy, że na wszystko trzeba czasu. Trzeba milion razy się przewrócić by nauczyć się chodzić! Gdy nie jesteś skończenie gotowym, idealnym produktem nie ma szans na karierę, jeśli nie zetkniesz się w życiu z ludźmi otwartymi na naukę, rozumiejącymi etapy zdobywania doświadczenia. Przecież wszyscy śmiejemy się z ogłoszeń o pracę typu: zatrudnię osobę - wiek do 25 lat z wyższym wykształceniem i kilkuletnim doświadczeniem – niewielu z nas ma jednak odwagę, by coś z tym zrobić. Książkożercy wiedzą, że samorodne talenty w  przyrodzie występują bardzo rzadko, na sukces trzeba pracować, ponieważ tylko w 10% składa on się z talentu… Poza tym i my pamiętajmy, że jak to mawiał pewien fryzjer: słownik to jedyne miejsce, gdzie SUKCES występuje przed WYSIŁKIEM.  

Na szczęście pojawiają się właśnie takie wydawnictwa, w których stawia się na nowość, na niedoskonałość, na naukęMożecie tutaj szukać młodych talentów: przyszłych Kingów, Sapkowskich, Myśliwskich... Możecie również obserwować pierwsze – naprawdę – nieporadne kroki przyszłych pisarzy. Tak jak ja zderzyć się z pierwszymi próbami znalezienia swojego głosu, swojego sposobu komunikowania się ze światem poprzez pisanie. Pamiętajcie, że to sztuka, że trzeba wiele by dała się oswoić, by zechciała przychodzić do nas pod postacią weny i spędzać z nami czas. Trzeba zapłacić frycowe. I walczyć.

Myślę, że z czasem działalność Książkożerców poszerzy się o warsztaty twórczego pisania dla publikujących, o rzesze redaktorów, którzy będą pracować z pisarzem nad jego tekstem. Z całego serca tego życzę!

Zapraszamy na stronę wydawnictwa: http://ksiazkozerca.pl/

3 komentarze:

  1. Dobrze, że są tacy ludzie ;) dziś każdy chce pisać, ale niewielu potrafi, może własnie to wydawnictwo odkryje geniusza?

    OdpowiedzUsuń
  2. W końcu ktoś mądrze mówi! ;D

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie inicjatywy to doskonałe forum dla samodoskonalenia. Wystawiając się na krytykę możemy nad sobą pracować :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...