12 maja 2015

Czytelnicza esencja /Alicja. Królowa Zombi – Gena Showalter/

Co sądzę o nieszczęsnym połączeniu motywu: Alicji, zombie i płytkiego romansu w wykonaniu Geny Showalter, pisałam już przy okazji wcześniejszych dwóch części książki (Alicja w krainie zombi i Alicja i lustro zombi). Po lekturze trzeciej, ostatniej już, części nic się nie zmieniło, autorka niczym mnie nie zaskoczyła. Znów wypełniła znany schemat, przewidywalną treścią, zapominając zupełnie o dekoracjach (czyli mającym ręce i nogi świecie przedstawionym), które mogłyby stanowić ciekawą odskocznię od namiętnych uniesień głównej pary. Seria Kroniki Białego Królika niestety mocno nadwyrężyła moją wewnętrzną tolerancję na nonsens. Fanom gatunku, jak i przygód Cole'a i jego dziewczyny, pewnie Alicja. Królowa Zombi będzie się podobała. Więc w myśl zasady, że co dla jednych lekarstwem dla drugich trucizną – cieszmy się tym, że są gusta i guściki...

Komu się spodoba: fanom romansów wszelakich, zwłaszcza młodzieżowych - paranormal; tym których nie kolą po oczach wyświechtane schematy i fabuła sprowadzona do przydługiej historii, jak to jest w końcu pójść z chłopakiem do łóżka; nastawionym na lekką, rozrywkową lekturę po ciężkim tygodniu.

Komu się nie spodoba: horrorolubnym fanom zombie; tym którzy nie lubią romansów, tym którzy mieli ochotę przeczytać coś ambitnego i/lub strasznego; tym którzy liczyli na to, że Alicja w krainie czarów była rzeczywistą inspiracją dla książki; tym którzy żarty w stylu tych o Chucku Norrisie uważają za żenujące suchary.

Autor: Gena Showalter
Tytuł: Alicja. Królowa Zombi
Tytuł oryginału: The Queen of Zombi Hearts
Wydawnictwo: Mira/Harlequin
Wydanie: I
Tłumaczenie: Jan Kabat
Seria: Kroniki Białego Królika, część 3
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448
Cena:  34,99 zł
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...