04 kwietnia 2015

Co będzie słychać

Czym warto się pochwalić, a o czym niedługo będzie można poczytać. 
W cieniu - książka Susan Harrison (A.S.A. Harrison to pseudonim autorki) Wydawnictwa Znak, to świetna powieść psychologiczna ocierająca się o thriller. Lekturę mam już za sobą i szczerze mówiąc książka dała mi do myślenia. Z tego prostego powodu, że mam podobne podejście do małżeństwa jak Jodi. Nie chcę, nie potrzebuję i już, kropka. Jednak prawda jest taka, że i w Polsce mamy takie prawo, że nie ważne ile lat z kimś wspólnie pracujesz – nazwijmy to umownie – na życie, bez dokumentu potwierdzającego związek w razie "w"– nic Ci się nie należy. Jawna niesprawiedliwość. Nie wiem czy taka postać rzeczy nie pchnęłaby mnie ku podjęciu drastycznych kroków. To jedna strona medalu. Druga jest taka, że nigdy nie pozwoliłabym sobie na to, by nie mieć niczego swojego, skoro na to zarabiam. Ale niczego już więcej nie zdradzę. Recenzja powinna pojawić się jutro.

Coś na Progu - jubileuszowy, bo 10, numer magazynu pulp fiction, dostępny jest w wersji elektronicznej za DARMO. Jeśli ktoś odważy się na wyprawę może znaleźć go TUTAJ. W tym numerze poczytamy sobie o szalonych naukowcach. Spodziewajcie się więc eksperymentów bardziej lub mniej udanych.

Osiem Franciszka Kacyniaka, to wydana przez Agencję Reklamowo-Wydawniczą Vectra, debiutancka powieść o życiowym bałaganie, niespodziewanych zakrętach i wszystkim tym czego chcemy i nie chcemy, a i tak nam się przydarza. Autor - umysł ścisły z zacięciem humanistycznym, pochodzi z Wodzisławia Ślaskiego, więc oczywiście włączył mi się "patriotyzm lokalny" i od razu poszybowały w górę oczekiwania wobec książki. Jak będzie? Zobaczymy!


3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...