13 marca 2015

Zapowiedź: Billy. Kot, który ocalił moje dziecko - Lousie Botth, Nasza Księgarnia

Dzięki Kocim Tajemnicom i Wydawnictwu Nasza Księgarnia, w moje ręce przedpremierowo trafiła książka: Billy. Kot, który ocalił moje dziecko. Nie od dziś wiadomo, że więź, która powstaje między człowiekiem a zwierzęciem jest wyjątkowa i ma w sobie coś magicznego. Wiele już o tym napisano, jednak terapeutyczna moc takich relacji, nadal pozostaje niedoceniona. Zresztą samo to, jak wiele osób nadal traktuje zwierzęta woła o pomstę do nieba. Tym bardziej trzeba się cieszyć z takich publikacji.

A o czym dokładnie jest książka Louise Booth?

Fraser od urodzenia miał skłonność do nagłych wybuchów złości, często wywołanych pozornie błahymi przyczynami. Codzienność rodziny Boothów była więc męcząca, a mama chłopca, Louise, widziała przyszłość w ciemnych barwach. I wtedy właśnie Fraser poznał Billy’ego: wyjątkowego szaro-białego kocura. Billy sam wiele wycierpiał – został porzucony przez właścicieli – a jednak natychmiast pokochał nowego opiekuna, choć inne zwierzęta zwykle się bały drażliwego i nerwowego dziecka. Ta przyjaźń odmieniła wszystkich Boothów. Żywiołowy, lecz cierpliwy Billy wniósł radość do domu, w którym nikt się od dawna nie śmiał. Lecz co bardziej zaskakujące – wkrótce się okazało, że kot świadomie zachęca Frasera do pokonywania kolejnych przeszkód i podejmowania wyzwań. To dzięki Billy’emu doszło do wielkiego przełomu w rozwoju chłopca. Przełomu, który bliscy Frasera nazywają cudem."

Żeby zanadto nie przedłużać, uzbrojona w moją prywatną kotkę, kubek kawy i pudełko karmelowego ptasiego mleczka, zatapiam się w lekturze. 

3 komentarze:

  1. Brzmi fajnie, tematyka bardzo moja i nawet ten kot w tytule mnie nie zraża, a nie cierpię tego :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Za kotami nie przepadam, psy to co innego ;) ... ale temat ciekawy...przyjemnej lektury, czekam na recenzję :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapisuję tytuł. Przeczytam na pewno :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...