28 marca 2015

Wszystko przychodzi do tych, którzy mruczą / Niesamowicie rozkoszne koty – Stuard i Linda Macfarlane/

Jeżeli teoria ewolucji mówi prawdę, to z czasem ludzie zbliżą się do doskonałości – co znaczy, że przemienią się w koty. /Pumkin Puss/

Na mojej półce wymościł sobie gniazdko kolejny książkowy bibelocik. Koniec końców każdy szanujący się kot (yyyy...kociarz znaczy się) powinien mieć owe dzieło ustawione na honorowym miejscu. Zresztą, kogo ja chcę oszukać? Nie od dziś wiadomo, że to koty rządzą światem. Mieszkanie należy przecież do pewnej uroczej, czworonożnej istotki, a ja tylko – sługa uniżony - spłacam dług wdzięczności, za to że zaszczyca mnie swoją obecnością. No cóż, koty były kiedyś uznawane za bogów i o tym nie zapomniały. Nie pozwolą o tym również zapomnieć ludziom.

Oprócz zachwycających zdjęć (zaiste rozkosznych) i przesłodkiego szkraba na okładce, który wybałusza na czytelnika rozczulająco oczęta, książkę tę wypełniają liczne sentencje. Na tę Kocią Encyklopedię najwyraźniej składa się mądrość wielu pokoleń kotów, zebranych i wygłaszanych przez prawdziwe – żeby nie powiedzieć "z krwi i kości", bliżej prawdy bowiem będzie stwierdzenie "z pustego żołądka i sierści" – mruczusie. Wśród nich znajdziecie: wspomnianą już Pumkin Puss, Rambo, Grubego Feliksa, Przewodniczącego Meow i wielu innych mędrców. Dzielą się oni swoją wiedzą na temat tego, jak traktują rodzaj ludzki i jakiego traktowania same oczekują. A ktoś śmiał mi kiedyś powiedzieć, że koty są łatwe w utrzymaniu i niewymagające...


Sympatyczny zbiorek, robi na nas wrażenie szczególnie, gdy zestawimy zawarte w nim kocie filozofie z rzeczywistym zachowaniem naszego pupila. Mowa chociażby o wybiórczym słuchaniu i rozwijaniu prędkości większej niż światło (gdy chodzi o michę). Poza tym, że o kota należy dbać, nie ulega wątpliwości, że kociaki mają swoje paranoje i koszmary – typu kąpiel, wie, każdy kto przetrwał bitwę z kochanym maleństwem. Każdy kto mieszka ze słodkim huncwotem wie również, że ten podstępnie przywłaszcza sobie kolejne terytoria aż stanie się panem wszystkiego. Co ciekawe mały kociaczek, gdy postanowi z nami spać, staje się niewyobrażalnie wielki i zajmuje większą część łóżka - te niesamowite stworzenia łamią, nie tyko wszelki opór - rozmiękczając serca, ale i prawa fizyki.

Złote, kocie myśli poprawią nastrój w paskudny dzień i wywołają salwy śmiechu. Poza tym jeśli ktoś mieszka z kotem zdaje sobie doskonale sprawę z prawdziwości niektórych aforyzmów: Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska; Koty śpią, bo to jest jedyny cel ich życia. Ludzie śpią, żeby zgromadzić energię na służenie swoim kotom. Koci fani pośmieją się i poprzytulają (o ile dostaną zezwolenie) swoich podopiecznych. Ci, którzy nad zamieszkaniem z kotem się jeszcze zastanawiają, uświadomią sobie, że tak naprawdę nie mają wyboru, jeśli któryś kociak, marzący o karierze Kanapowego Tygrysa, ich sobie upatrzy - jakikolwiek opór nie ma sensu.

Czytliwość:6/6
Okładka: 6/6
Wydanie: 6/6
Ogólnie: 6/6

Autor:  Stuard i Linda Macfarlane
Tytuł: Niesamowici rozkoszne koty
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2011
Okładka: twarda
Ilość stron: 92
Cena z okładki: 19,95 zł

Za książkę dziękuję Wydawnictwu MEDIA RODZINA


Tekst dostępny również na portalu Kocie Tajemnice:
4 komentarze:

  1. Chciałabym żeby kotki zawsze były takie słodziaszne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie porównałabym treść zawartą w tej książce z zachowaniem mojego kota Felicjana :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze są przecież :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...