26 marca 2015

Miś Fantazy na Wyspie Kotów /Wyspa Kotów - Ewa Karwan - Jastrzębska/

Znacie bajkę o niebieskim misiu? Sympatycznym niedźwiadku mieszkającym w cudownej Słonecznej Krainie, ukrytej gdzieś pośród fal Oceanu Marzeń? Fantazy jest bohaterem serii książek napisanych przez Ewę Karwan-Jastrzębską. W każdej części na małego misiaczka czeka niezwykła przygoda i nowe tajemnicze miejsce do odkrycia. Na szczęście bez względu na to, w jak wielkie tarapaty by nie wpadł – przyjaciele zawsze przyjdą mu z pomocą. Mowa tutaj o Zagadce, Julce, poczciwej żabie Kapa-Kapa i czarodzieju Prosperze. Kolejne barwne historie sowicie okraszone są magią i intensywnie oddziaływają na wyobraźnię dziecka, które chętnie przeżywa wspólnie z misiem niebezpieczne przygody.Podczas jednej ze swoich przygód Fantazy i Zagadka trafiają na Wyspę Kotów. Od pierwszych chwil czują się nieswojo w tej ponurej, pełnej mgły i kolumn krainie. Ich niepokój jest uzasadniony: szybko wpadają w łapy dwóch ogromnych kotów, które wyruszyły na poszukiwanie jedzenia dla swojej królowej. Biorąc naszych bohaterów za ryby, niosą ich wprost do swojej pani. Ta bezwzględna kotka chce zatrzymać swoich gości na wyspie i zamienić ich w kolejnych kocich poddanych. Na szczęście Prospero zauważył poprzedniej nocy, że na niebie pojawił się Gwiazdozbiór Kota – a to zawsze wróży dziwne wydarzenia. Gdy tylko odkrywa, że Zagadka i Fantazy zniknęli, domyśla się, że mają kłopoty i rusza im z odsieczą.

Pośród barwnych i żywych ilustracji zdobiących Wyspę Kotów, szczególne wrażenie robi na czytelniku postać gwiezdnej, kociej Królowej, jej połyskująca czarna sierść i szmaragdowe oczy. Spowita we mgle wyspa, „ozdobiona” rozsypującymi się kocimi kolumnami – buduje niepowtarzalną atmosferę. Rysunki wraz z akcją, która rozgrywa się błyskawicznie, podtrzymują stałe zainteresowanie dziecka lekturą. Seria książek powstała na podstawie serialu animowanego, o którym możecie poczytać TUTAJ. W moim odczuciu książka to lepszy wybór, nic nie zastąpi bowiem chwil spędzonych wspólnie z rodzicem na czytaniu.

Czytliwość: 6/6
Okładka: 6/6
Wydanie: 6/6
Ogólnie: 6/6

Autor: Ewa Karwan -Jastrzębska
Tytuł: Wyspa Kotów
Seria: Miś Fantazy
Ilustracje: Joanna Sedlaczek
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2012
Okładka: miękka
Ilość stron: 32
Cena z okładki: 7,90 zł

Za książkę dziękuję Wydawnictwu MEDIA RODZINA


Tekst dostępny również na portalu KOCIE TAJEMNICE:


3 komentarze:

  1. Mnie samą urzekł Twój opis :) czasami żałuję, że nie mam w domu jakiegoś małego berbecia, żeby mu takie bajki poczytać!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że mimo rozjechanego tła, da się to czytać :) No mnóstwo jest ciekawych pozycji. Ostatnio wygrzebałam jednak w księgarni COŚ strasznego. Muszę się zebrać w sobie by to opisać...

    OdpowiedzUsuń
  3. Coraz bardziej doceniam takie pozycje i masz rację, nic nie zastąpi wspólnego czytania z rodzicem.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...